PSDF (ligonių kasos) lėšomis apmokamas gydymas

Būtinosios medicinos pagalbos paslaugos (pirmosios medicinos pagalbos ir skubios medicinos pagalbos paslaugos), kurių sąrašas patvirtintas LR SAM 2004 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. V-208 „Dėl būtinosios medicinos pagalbos ir būtinosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo tvarkos bei masto patvirtinimo“ ( Žin., 2004, Nr. 55-1915) bei įstatymo pakeitimais yra teikiamos nuolatiniams šalies gyventojams (visiems Lietuvos Respublikos gyventojams, neatsižvelgiant į tai, ar jie apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir neatsižvelgiant į gyvenamąją vietą).

NEMOKAMAI TEIKIAMOS PASLAUGOS

Paslaugos nemokamai teikiamos tik prisirašiusiems gydymui ir sveikatos priežiūrai apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu pacientams. Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia šie gydytojai:

bendrosios praktikos gydytojas (šeimos)

vaikų ligų gydytojas

akušeris ginekologas

NEMOKAMAI ATLIEKAMI TYRIMAI gydytojo paskyrimu

1. Bendras klinikinis kraujo tyrimas.

2. Bendras klinikinis šlapimo tyrimas.

3. C reaktyvinio baltymo nustatymas.

4. Gliukozės kiekio kraujyje nustatymas.

5. Cholesterolio kiekio kraujyje (asmenims nuo 40 m. ar esant šeimyninei anamnezei, antsvoriui, sergant endokrininėmis ir kt. ligomis) nustatymas.

6. Tepinėlių iš makšties, gimdos kaklelio paėmimas ir įvertinimas.

7. SPA (kraujo krešumo rodiklio) nustatymas vartojantiems krešumą mažinančius medikamentus, išskyrus klopidogrelį.

8. Elektrokardiogramos užrašymas

9. Prieš operacijas atliekami tyrimai: kraujo krešumo rodikliai ( SPA, INR, ADTL) ir kraujo grupės bei rezus faktoriaus nustatymas.

10. Kraujo tyrimai esant indikacijoms ( urea, kreatininas, šlapimo rūgštis bilirubinas, kalis, natris, kepenų fermentai, skydliaukės hormonai TTH).

11. Gliukozės toleravimo mėginys, jei gliukozės koncentracija siekia nuo 5,6 mmol iki 7,8 mmol/l.

12. Glikolizinto hemoglobino (HbA1c) nustatymas (1 kartą per 3 mėn. sergantiems cukriniu diabetu).

13. RPR kokybinė reakcija nėščiosioms.Nėščiosios kraujo tyrimas dėl ŽIV antikūnų.

14. PSA (prostatos specifinio antigeno) nustatymas (pagal profilaktines programas ir po radikalaus priešinės liaukos vėžio gydymo).

15. Mikroalbumino kiekis šlapime.

16. Kraujo tyrimas ENG nustatyti.

NEMOKAMOS PROCEDŪROS

1. Injekcijos į raumenis ir į veną.

2. Vakcinacija (skiepijimas) vaikams ir suaugusiems vykdant Valstybines programas.

3. Pirminis žaizdų sutvarkymas ir perrišimai.

4. Ausų landų išplovimas.

5. Akispūdžio matavimas (pacientams nuo 40 m.).

Apie nemokamų tyrimų poreikį sprendžia tik gydantis gydytojas. Jeigu tyrimas atliekamas pacientų pageidavimu, jis būtų mokamas.

Mokamos gydymo paslaugos

UAB Panevėžio centro šeimos klinikoje mokamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos vadovaujantis mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. 357 „Dėl Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“.

Mokamoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, priskiriamos paslaugos, kurių išlaidos nekompensuojamos iš:

– valstybės ir savivaldybių biudžetų;

– PSDF biudžeto;

– valstybės, savivaldybių, įmonių ir kitų organizacijų sveikatos fondų bei lėšų, skiriamų sveikatos programoms finansuoti.

Už mokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas (toliau – mokamos paslaugos), kurios suteikiamos moka:

– patys pacientai arba už juos gali sumokėti kiti fiziniai ar juridiniai asmenys;

– savanoriškojo sveikatos draudimo įstaigos.

Mokamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos šiais atvejais:

• pacientas yra neapdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir kreipiasi dėl paslaugų suteikimo (išskyrus būtinąją pagalbą);

• paciento nėra įstaigos aptarnaujamų gyventojų sąrašuose (išskyrus būtinąją pagalbą);

• pacientai, turintys teisę į nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, savo iniciatyva pasirenka papildomas paslaugas, šių paslaugų kainą jie moka patys. Prie papildomų priskiriamos paslaugos, kurias pasirenka pacientas ir jos nėra susijusios su pagrindinės ligos (diagnozuotos) gydymu; paslaugos, neįeinančios į šeimos gydytojo normą; sutartyse su Teritorine ligonių kasa (toliau – TLK) nenumatytos paslaugos;

• pacientai, turintys teisę į nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, savo iniciatyva pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras, jie sumoka jų faktinių ir bazinių kainų skirtumą Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka;

• teikiamos mokamos paslaugos, įrašytos į sveikatos apsaugos ministro patvirtinta mokamų paslaugų sąrašą (LR SAM 1999 m. liepos 30 d. įsakymas Nr. 357 „Dėl Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“, Žin., 1999, Nr. 67-2175);

• teikiamos nemedicininio profilio paslaugos: kopijavimo paslaugos, įvairios rašytinės informacijos paslaugos pagal pacientų prašymus, kurios nesusijusios su siuntimais tyrimams arba konsultacijoms;

• profilaktiniai sveikatos tikrinimai už kuriuos moka darbdavys ar kiti fiziniai ir juridiniai asmenys, ar pats

darbuotojas (SAM 2000 05 31d. įsakymas Nr.301 18 priedas).

• transporto priemonių vairuotojų sveikatos tikrinimai.